فواید، خواص و مضرات چای سفید – آثار چای سیاه،سبز و سفید بر بدن

چای سفید از قرن سیزدهم میلادی در چین تولید و کاربرد دارویی داشته است. این چای نیز از همان گیاه مورد استفاده در چای سیاه و سبز تولید می شود. در تولید این نوع چای دارویی منحصراً از غنچه و برگ اول استفاده میگردد. این نوع چای از گونه های گیاهی مخصوصی که غنچه آن پوشیده از کرک های سفید و نقره ای است تولید و جزو گرانترین و مرغوبترین انواع فرآورده های چای محسوب می شود. چای سفید دم کرده دارای رنگ سفید مایل به صورتی است. مزه آن بخاطر دارا بودن کافئین کمی گس و تلخ مزه است بواسطه دارا بودن آنتی اکسیدان های فراوان در ترکیبات آرایشی و بهداشتی، ساخت کرم دست و صورت، رفع چین و چروک و افزایش قدرت ضد میکروبی خمیر دندان کاربرد فراوان دارد. از جوشانده های سفید برای درمان اسهال خونی وآمیبی و دهان شو در داروسازی استفاده می شود. خاصیت دارویی و درمانی چای سفید (پر سفید) از چای معمولی و چای سبز به مراتب بیشتر است؛ زیرا مواد شیمیایی و دارویی آن نظیر کاتچین ها، پلی فنل، اکسیدان ها،کافئین، تئوبرومین، تئوفیلی و اسیدهای آمینه به خصوص تئانین آن زیادتر است. تئانین موجود در چای سبز و چای سفید سبب آرامش عصبی و کاهش فشارهای روحی و روانی می شود. چای سفید مانند دیگر انواع چای دارای املاح و ویتامین¬های A, B1, B2, C, D, E وفلوراید می باشد. برای آشنایی بیشتر با خواص و فواید چای سفید این مقاله را کامل مطالعه کنید.

یکی از تفاوت های اصلی چای سبز و سفید، چگونگی فرآوری است. برای تولید چای سبز، برگ های چای را در معرض حرارت قرار می دهند تا رطوبت خود را از دست دهند و خشک شوند. درحالی که چای سفید را با استفاده از نور طبیعی خورشید یا در دمای پایین اتاق خشک می کنند. بدین ترتیب، “پلی فنل های” چای از بین نمی روند. نابراین، چای سفید، خاصیتی فوق العاده دارد و سه برابر چای سبز یا سیاه، حاوی پلی فنل های آنتی اکسیدان است. تحقیقات علمی، حاکی از تاثیر صد در صدی این ماده در پاک کردن بدن از رادیکال های آزادی است که باعث آویزان شدن پوست در اثر افزایش سن می شوند.
چای سفید، به دلیل تفاوت فرآوری، گران تر از دیگر انواع است. برگ های تازه، از بوته هایی خاص چیده می شوند و زیر نور خورشید، خشک می شوند. برای تهیه این نوع چای، فقط برگ هایی خاص از بوته ها چیده می شوند. برخی از مشهورترین متخصصان چای جهان، چای سفید را بهتر از حتی چای سبز می دانند. چای سفید، فقط از بوته های “دا بای هائو” استحصال می شود.
بهتر است که چای سفید را در دمایی کمتر از آب جوش تهیه کرد. انواع مختلفی از چای سفید وجود دارند. هرچه کیفیت برگ های انتخابی برای تولید چای سفید، عالی تر باشد، قیمت آن هم گرانتر می شود. بدنیست بدانید که طعم چای سفید کم و مقداری شیرین است.

انواع چای

خواص چای سفید

چای سفید ، یك آرام بخش قوی و موثر برای اعصاب(به ویژه در موارد پرخاشگری ) می باشد. هم چنین تا حدودی قابض بوده و به كودكان، می تواند علاوه بر جبران كم آبی بدن نقش درمانی را نیز ایفا كند. چاي سفيد به طور طبيعي فشار خون تان را پايين مي آورد و به شما کمک مي کند تا در برابر عوارض جانبي داروهاي کاهنده ي فشار خون، که همان دِهيدراته شدن مي باشد، در امان باشيد. چاي سفيد همچنين به شما کمک مي کند که فشار خون تان را به وسيله ي کاهش وزن تان به طور طبيعي نيز کاهش دهيد.
فوايد بي شمار ديگري از نوشيدن مرتب و منظم چاي سفيد نصيب شما خواهد شد که مي توان به اثرات آنتي باکتريايي و آنتي ويروسي آن اشاره کرد و ديگر اين که بسياري از اهداف آرايشي مانند کمک به پاک سازي و سلامت پوست را برآورده مي سازد.
آن چه مسلم است اين است که نوشيدن يک تا دو فنجان چاي سفيد به صورت روزانه مي تواند فوايد بسيار زيادي براي همه ما داشته باشد و اين قطعاً ارزش امتحان کردن اش را دارد.

چاي سفيد غني از آنتي اکسيدان ها است. بدن انسان دائماً در معرض شرايطي است که اکسيداسيون ناميده مي شود و کاملاً طبيعي است که ما نيز در معرض آن ها قرار بگيريم. با اين وجود اين فرايندها هنگامي که ما مواد غذايي ناسالم مي خوريم و يا هنگامي که هواي آلوده اي را نفس مي کشيم و يا زماني که آب آلوده اي را مي نوشيم، تسريع مي شوند. در نتيجه ي فرايند اکسيداسيون، راديکال هاي آزادي در بدن توليد مي شود که به بدن ما در سطح سلولي آسيب هايي را وارد مي کند.چاي سفيد آنتي اکسيدان هايي را براي شما فراهم مي کند که با اين راديکال هاي آزاد ترکيب شده و قبل از آن که فرصت کنند فعاليت تخريبي خودشان را انجام دهند، آن ها را به طور امني از بدن خارج مي کند.

چای سفید
طریقه ی

چای سفید می تواند جانشین چای روزانه شود؛ از این رو می توان یك یا دو نوبت از مصرف چای روزانه را به آن اختصاص داد. طرز تهیه ی چای سفید همانند دیگر چای هاست و در هنگام شروع بیماری اسهال در كودكان، اگر همراه با استفراغ نباشد می توان از آن استفاده كرد.

ویتامین ها و مواد معدنی چای سفید و آثار و فواید هر یک:

ویتامین های چای:
ویتامین بی 1 (تیامین) : کمک به تولید انرژی از طریق تبدیل غذا. افزایش اشتهاء و بهبود گوارش. مورد نیاز برای رشد و تولید مثل.
ویتامین بی 2 (ریبوفلاوین) :سلامتی پوست، چشم ها و اعصاب. متابولیسم انرژی.
ویتامین بی 6 : کمک به آزاد شدن انرژی غذا و افزایش متابولیسم انواع پروتئین.
ویتامین سی (اسید اسکوربیک) :بهبود زخم و ترمیم شکستگی. مبارزه با برخی انواع شایع عفونت های ویروسی و باکتریایی.
ویتامین کا : پیشگیری از لخته شدن خون و کمک به متابولیسم استخوان.
کاروتن : پس از گوارش، به ویتامین آ تبدیل می شود. بهبود بینایی و سلامتی پوست.
اسید فولیک : ساخت گلبول قرمز و ژن
منگنز : ضروری برای رشد و نمو بدن.
پتاسیم : ضروری برای حفظ ضربان عادی قلب.
روی : ضروری برای رشد و نمو اندام های تناسلی و کمک به بهبود زخم.
فلور : محافظت از دندان ها و تقویت استخوان ها.
پلی فنل ها (چای، سرشار از انواع آنتی اکسیدان است):
فلاونویدها و کتچین ها، گروهی از ترکیب های پلی فنلی هستند. این مواد، مانع عمل رادیکال های سرطان زا و بیماری های قلبی می شوند.

چای سفید

خواص درمانی چای سفید

فشارخون را کاهش می‌دهد

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در چای سفید باعث کاهش فشارخون و در نتیجه کاهش ابتلا به بیماری‌های قلبی و نیز سکته مغزی می‌شوند.

از ابتلا به سرطان پیشگیری می‌کند

آنتی‌اکسیدان‌ها از ایجاد آسیب‌های درونی سلول‌‌ها ناشی از وجود رادیکال‌های آزاد پیشگیری کرده و باعث به حداقل رساندن تغییرات ناگهانی و مضر بدن شده که ممکن است منجر به بروز انواع سرطان‌ها مانند سرطان روده، شکم یا پروستات گردد.محققان دانشگاه نیومکزیکو و بیمارستان اسکرپس گرین در کالیفرنیا دو نوع سلول سرطانی را با استفاده از در مان کردند.

به باور اکثر دانشمندان و محققین جهان مواد دارویی شگرف انگیز موجود در چای سیاه، سفید و سبز می تواند در پیشگیری اکثر بیماری های مهلک هزاره سوم، نظیر انواع سرطان، بیماری قلبی عروقی، دیابت و پارکینسون مفید و موثر واقع گردد.

خواص ضد باکتری و ضد ویروسی دارد

این فایده تنها برای چای سفید نیست که دارای خواص ضد میکروبی و ضد ویروسی دارد بلکه تمام انواع چای که از گیاه کاملیا سینسیس تولید می‌شوند، دارای چنین خواصی هستند.

برای پایین آوردن کلسترول موثر است

نوعی آنتی اکسیدان با نام “کاتچین” در این نوع چای وجود دارد که کمک بسیار موثری در کاهش کلسترول خون می‌کنند. این ترکیبات شیمیایی از سخت شدن جداره رگ‌ها و در نتیجه محدود شدن جریان خون پیشگیری می‌کنند.

برای سلامت پوست مفید است

چای سفید از آفتاب سوختگی جلوگیری می‌کند. عملکرد سلول‌های پوست را بالا برده و از تخریب پوست در مقابل نور ماورای بنفش محاظت می‌کند. همچنین، پوست را جوان می‌سازد. چای سفید دارای مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان است.آنتی اکسیدان‌ها در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد، از بدن محافظت می‌کنند. رادیکال‌های آزاد موجب پیر شدن و تخریب سلول‌های پوستی می‌شوند.

به سلامت استخوان کمک می‌کند

چای سفید همچنین باعث می شود تا کسانی که آن را می نوشند، تراکم استخوانی بالاتری داشته باشند. جلوگیری از شکستگی های استخوانی و درمان آرتریت نیز یکی دیگر از فواید چای سفید است. 

برای سلامت دهان و دندان مفید است

چای سفید دارای فلوراید زیادی است و از خرابی‌های دندان و از همه مهم‌تر، رشد پلاک‌های دندانی پیشگیری کرده و نیز باعث خوشبو تر شدن دهان می شود.

 

کمک به کاهش وزن

 

چای سفید به تناسب اندام کمک می کند . یکی دیگر از فواید چای سفید سوفیا اینست که به طور موثری به افزایش متابولیسم بدن و در نتیجه به سوزاندن کالری های اضافه در طول روز کمک می کند. چای سفید به کاهش وزن از طریق کاهش چربی ها کمک میکند.

چای بلومینگ

چای بلومینگ:

چای بلومینگ که از خانواده چای سفید محسوب میشود که دارای تمامی خواص چای سفید می باشد و زمانی که چای بلومینگ را در آب جوش قرار می دهید به صورت گل های شکوفنده چای درمی آید.

 

یک دیدگاه برای “فواید، خواص و مضرات چای سفید – آثار چای سیاه،سبز و سفید بر بدن”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *